Examene

Înscrierea și admiterea în clasa a V-a cu predare în regim intensiv a limbii engleze, pentru anul școlar 2023-2024

Înscrierea elevilor se va face în perioada 29 mai – 10 iunie 2023, iar testul va avea loc pe data de 22 iunie 2023, începând cu ora 9.

Nr. locuri:

Clasa a V-a - 26            Clasa a VI-a, a VII-a, a VIII-a – 0 locuri

• Data testării: 22 iunie 2023, începând cu  ora 9
  • Înscrierea elevilor se va face fizic, la secretariatul școlii prin completarea de către părinții/tutorii legal instituiți ai elevilor a unei cereri – tip (descarcă aici), iar, pentru elevii din afara școlii, mai este necesară o copie după certificatul de naștere și carnetul de elev (vizat pe anul în curs), în perioada 29 mai – 10 iunie 2023

Proba scrisă va avea loc în data de 22.06.2023, între orele 9-10. Probele orale se vor desfășura în aceeași zi, începând cu orele 10.30, conform unei planificări prealabile.

În cazul în care numărul elevilor înscriși, pentru admiterea în clasa a V-a, depășește numărul de locuri aprobat, se organizează, în cadrul școlii, un test/o probă de competență lingvistică .

Detaliile specifice desfășurării testării (numărul candidaților, repartizarea pe săli, rechizitele necesare în ziua testării, ora sosirii copiilor la școală etc) vor fi afișate în data de 19 iunie 2023 (la avizier și pe site-ul școlii).

prof. Știucă-Lefcencu Adriana

Ordin privind regulamentul cadru - descarcă aici

Ordin de modificare și completare a regulamentului - descarcă aici

Cerere de înscriere - descarcă aici