Misiune

Şcoala noastră va avea uşile deschise pentru toţi cei care au nevoie de educaţie (copii, tineri şi adulţi) pentru a asigura apropierea între oameni, cunoaşterea şi acceptarea reciprocă în vederea unei convieţuiri armonioase.

Ne propunem să formăm deprinderea de a transforma cunoaşterea în cultură şi să asigurăm fiecărui elev şanse egale în procesul de integrare socio-profesională.

Intr-o societate in continua schimbare urmarim pregatirea deosebita a elevilor nostri in scopul unei raportari proactive la provocarile vietii personale, profesionale si publice prin formarea si dezvoltarea de competente absolute necesare adaptarii la viata si inarmarea cu instrumente indispensabile mentinerii dorintei de invatare continua si pentru accesul permanent la surse de invatare.